I flight 96 tar vi turen opp til Oslo Lufthavn og møter Gonzalo Peluffo i Aeroflot og tar en kikk på produktet fra Oslo. Vi spiller denne episoden inn i OSL Lounge, ombord i Aeroflots 737-800 og på Flytoget – så det vil være litt «ambient noise» i bakgrunnen. Vi sjekker også ut et nytt amerikansk flyselskap, det rører på deg i konkurshjørnet og Christian har kost seg med nye uniformer.
Aktuelt
- Moxy is a Breeze
- Espens konkurshjørne
- WizzAir legger ned London fra Norge
- Icelandair med nok et tap i hundremillionersklassen
- Saudia har fått nye uniformer – med mansjettknapper

Slik vil Breeze Airways’ innleide Embraer E195 se ut (foto: Breeze Airways)

Saudias nye uniformer er elegante – og veldig tekkelige (foto: Saudia)
Ukens tema: Aeroflot
Russlands flag-carrier Aeroflot har hatt en enorm «reise» siden de var kjent for gamle fly, fulle piloter og dårlig service på 1980/90-tallet. I dag er Aeroflot et av verdens aller beste flyselskaper, og har hatt stor suksess med sine to daglige Oslo-Moskva. Produktet er godt, både til Moskva og videre ut i verden via Moskva.

Aeroflots Boeing 737-800

Espen Næss, Christian Kamhaug og Aeroflot salgssjef i Norge Gonzalo Peluffo

Flypoddens Christian Kamhaug intervjuer Avinors Martin Langaas
Ukens anbefaling: Dra til Moskva
Fra neste år blir det mye enklere å reise som turist til Russland, og da er Moskva mindre enn tre timer unna Oslo. En spennende destinasjon med masse historie.
0 kommentarer